Bildiri, Genel

SOSYODER Genel Toplantı Çağrı Metni

Sosyoloji; toplumsal yapıları, ilişkileri ve insan davranışlarını inceleyerek toplumların gelişimine ve ilerlemesine katkı sağlar. Hem Türkiye’de hem de dünyada sosyoloji, zengin kültürel çeşitliliklerin anlaşılması, toplumsal sorunların çözümü ve daha adil, sürdürülebilir bir geleceğin inşası için önemlidir. Sosyolojiye gereksinim duyulmasının temel nedeni, toplumların ve bireylerin karmaşık etkileşimlerini anlamak ve bu etkileşimlerin yarattığı sosyal sorunlara çözüm üretebilmektir. Sosyoloji araştırmaları, küresel zorluklarla başa çıkma, kültürlerarası diyalogun teşviki ve politikaların geliştirilmesi gibi alanlarda hayati bir rol oynar.

Bu doğrultuda, Sosyologlar Derneği (SOSYODER) olarak temsilci ve üyelerimizi bu ayki toplantımıza davet etmekten mutluluk duyarız. Toplantımızda, sosyoloji alanında son gelişmeleri ve projeleri tartışmayı, bugüne kadar yaptıklarımızı paylaşmayı ve derneğimizin geleceği için önemli fikir alışverişleri yapmayı hedefliyoruz. Tüm illerdeki üyelerimizin de katılımınızı bekliyoruz.

Toplantı Detayları:

Tarih: 27 Nisan 2024 (Cumartesi günü)
Saat: 14.30
Yer: Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı (Kısıklı Mh. Sarıgazi Cd. No: 47 TEL: 0216 3444145. Çamlıca/Üsküdar/İstanbul)

Toplantıya katılım sağlayarak görüşlerinizi paylaşmanız kendimizi geliştirebilmemiz ve dayanışmayı artırarak birbirimizi daha yakından tanımamız için oldukça önemlidir. Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin en geç 26.04.2024 tarihine kadar katılım bildiriminde bulunmalarını rica ederiz.

Saygılarımızla,

Sosyologlar Derneği Genel Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Roza Süleymanoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir