Genel

Feminizmin yan hasarı: Toplumun çöküşü Feminism’s collateral damage is the breakdown of society

10 Aralık 2019

Suzanne Venker

Feminizm, kadınların hayatlarını ve buna bağlı olarak, erkeklerin ve çocukların yaşayışlarını eski ile karşılaştırılmaz ölçüde kötü hale getirdi. Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yayınlanan 2009 tarihli bir makaleye göre, “Kadınlar daha fazla özgürlük, daha fazla eğitim, daha fazla güç kazandılar ama, daha mutsuz oldular”.


Cinsiyet rolleri tamamen ortadan kalktığında, erkekler ve kadınlar artık kimin ne yapması gerektiğini bilmiyor. Diğer cinsiyetin nasıl düşündüğünü, nasıl davrandığını hatta ne istediğini bilemedikleri ve kimin daha fazla çalıştığına daha fazla kazandığına dair bir savaşta kilitlenip kaldıklarını bilmiyorlar. 

Kimse ile uzun vadeli birliktelik kuramamış, ne kimseye tahammül etmiş, ne kims kendisine tahammül edebilmiş, psikolojik olarak yardıma muhtaç, para tapar, huzursuz, asabi ablaların klavuzluğundan Hayır çıkmadı, diyor sanırım.

 Erkek ve kadını “Güç savaşı”na itelemek hem erkeği hem kadını hem çocuğu hem toplumu tahammülü zor bir huzursuzluğa itmek demektir. Güç huzur vermez çünkü bitmeyen bir cedel (kavga) ile korunmak zorundadır. Yardımlaşma (paylaşmak), huzur verir.

Kaynak. https://www.washingtonexaminer.com/opinion/feminisms-collateral-damage-is- the-breakdown-of-society _amp=true&__twitter_impression=true

https://video.foxnews.com/v/6113807196001#sp=show-clips

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir