Genel

Sosyoder Pakistan Temasları

Sosyologlar Derneği  Genel Başkanı Prof.Dr. Sami Şener,  Islamabad Uluslar arası İslami Üniversitesi’nin davetlisi olarak  gittiği  Pakistan’da   İslamabad, Lahor, Merdan  şehirlerinde  Üniversite ve bazı Eğitim kurumlarında  konuşmalar  yaptı ve ziyaretlerde bulundu.

İslamabad İslami Üniversitesi Rektörü ile görüşmesinde  Üniversite Öğrencilerinin değişimi ve  İstanbul’da Müslüman Toplumların Temel Problemleri çerçevesinde  Doğuş Üniversitesi, Sosyoder ve  Islamabad İslami Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Uluslar arası bir Konferans düzenlenmesi konusunda  mutabakata varıldı.

Ayrıca Prof. Şener,  700 civarında okulu bulunan Gazali Educational Trust  kurumunun öğretmenlerine Eğitim Felsefesi ve Metodu  konulu bir konuşma yaptı. Kurumun yöneticileri ile yeni bir Eğitim metodu ve müfredatı konusunda ortak çalışmalar yapılmasıyla ilgili  görüş alışverişinde bulunuldu.

Prof.Dr.Sami Şener, International Islamic  University of Islamabad’da  Sosyoloji bölümünün organize ettiği,   Üniversite Öğretim Üyeleri ve  doktora öğrencilerinin katıldığı  toplantıda “Modernleşme ve Sosyal Değişme” konusunda bir konuşma yaptı ve  sorular sorulara cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir